poniedziałek, 27 września 2021

Pies. 300 najważniejszych pytań i odpowiedzi - Heike Schmidt-Röger


Od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką kochanego (i niesfornego) szczeniaka. Nic więc dziwnego, że książki oraz poradniki o psach pochłaniam ostatnio z prędkością światła. I chociaż już przed przygarnięciem Milki naczytałam się sporo, by być idealnie przygotowana na jej przybycie, ciągle szukam nowych źródeł wiedzy, które pomogą mi jak najlepiej rozumieć mojego malucha.


O KSIĄŻCE

"Pies. 300 najważniejszych pytań i odpowiedzi"
Heike Schmidt-Röger
Wydawnictwo RM
Data trzeciego wydania: 11.08.2021
Ilość stron: 238
Cena okładkowa:29,99 zł

„Pies. 300 najważniejszych pytań i odpowiedzi” to książka idealna dla osób, które chcą za jednym zamachem dowiedzieć się jak najwięcej. To prosta formuła na zasadzie pytanie-odpowiedź, pozbawiona zbędnego gadania i niepotrzebnej narracji. Podoba mi się to, bo w takich książkach szukam konkretów i tutaj właśnie je dostałam. W dodatku całość podzielona jest na konkretne rozdziały: o tym, co powinno się wiedzieć przed przygarnięciem psiaka, o prawidłowym żywieniu, o pielęgnacji, zachowaniu i mowie ciała, a także o zabawach i komendach, których warto nauczyć szczeniaka. W razie potrzeby czytelny spis treści pozwala szybko znaleźć informację, której akurat potrzebujemy.

Tym, co z początku mnie zaniepokoiło, był fakt, że pierwsze wydanie tej książki ukazało się w oryginale w roku 2007. Przez ten czas – prawie piętnaście lat! – trochę zmieniło się podejście ludzi do zwierząt domowych. Na szczęście nie są to informacje w żaden sposób szkodliwe czy nieprawidłowe, a hasło na okładce mówiące o tym, że jest to wydanie trzecie, pozwala mi wierzyć, że wszystkie odpowiedzi są na bieżąco aktualizowane.


Przyznam, że z książki „Pies. 300 najważniejszych pytań i odpowiedzi” dowiedziałam się naprawdę wielu rzeczy. I chociaż podstawy takie jak karmienie czy pielęgnacja miałam już opanowane, książka zawiera także całe mnóstwo pytań, które mogą być uznane za mega fajne ciekawostki! Czy można zapisać psu majątek? Ile wody wypija dziennie pies? Co powinno znaleźć się w psiej apteczce? I czy psiaki potrafią kłamać?

Książkę polecam tym, którzy dopiero szykują się na przyjęcie do swojej rodziny pieska, ale także tym, którzy już go mają. Dla mnie okazała się świetnym uzupełnieniem wiedzy którą zdobyłam już wcześniej, czytając w Internecie, oglądając filmiki na YT czy zabierając Milkę na lekcje psiego przedszkola. MOJA OCENA

★★★★★★★    7/10„Pies. 300 najważniejszych pytań i odpowiedzi” zamówiłam w księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl. Zajrzyjcie tam po więcej świetnych nowości9 komentarzy:

 1. Miejmy nadzieję, że informacje są aktualizowane, skoro to trzecie wydanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wygląda na to, że są. Nie podpadło mi nic, co byłoby nieaktualne :)

   Usuń
 2. Piesek wygląda na szczęśliwego! Świetnie, że pogłębiasz wiedzę na temat swojego podopiecznego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy mi na szczęściu tego malucha, więc dokształcam się ile mogę! :)

   Usuń
 3. Nie mam niestety psa, ale nie znaczy to, że książki bym nie przejrzała. Zawsze warto poszerzać wiedzę, a te ciekawostki mogą być naprawdę fajne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie bardzo polecam! Może kiedyś będziesz miała psiaka i wtedy ta wiedza ci się przyda! :)

   Usuń
 4. Fajna książeczka dla właścicieli opiekunów psów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka dla miłośników piesków :) Tusze Brother pozdrawiają.

  OdpowiedzUsuń