poniedziałek, 7 stycznia 2019

"Filary Świata" - Anne Bishop |ZAPOWIEDŹ|Halo halo, czy są tutaj fani Anne Bishop? A może osoby, które nie znają jeszcze twórczości tej autorki, ale mają ochotę się z nią zapoznać? Będziecie mieli doskonałą okazję, bo już 14.01 premierę ma jej najnowsza książka - "Filary Świata", pierwszy tom trylogii Tir Alainn. Osobiście jestem bardzo ciekawa tej książki, bo pierwsze kilkadziesiąt stron niesamowicie mnie zaintrygowało.

Ari, najmłodsza z wielopokoleniowego rodu czarownic, przeczuwa nadchodzące zmiany – zmiany na gorsze...

Od wieków jej poprzedniczki opiekowały się Starymi Miejscami, dbając o to, by ziemie te pozostawały bezpieczne i płodne. Ale wraz z nadejściem Letniego Księżyca nastroje wśród jej sąsiadów stają się coraz bardziej napięte. Ari nie jest już bezpieczna.
Fae od dłuższego czasu ignorowali zmiany zachodzące w świecie śmiertelników, a do cienistego świata podróżowali jedynie po chwile dobrej zabawy. Tymczasem drogi powoli zaczynają znikać, skazując klany Fae na izolację i samotność.


Choć światy duchowy i naturalny kiedyś pozostawały ze sobą w harmonii, dziś do uszu zarówno Fae, jak i śmiertelników, docierają akordy, które nie chcą ze sobą współbrzmieć.
A kiedy przez miasto przetoczą się pomruki polowań na czarownice, niektórzy zaczną się zastanawiać, czy te dziwne znaki nie są przypadkiem różnymi nutami tej samej melodii.
Jedyna wskazówka, która ich wszystkich prowadzi, to niejasna wzmianka o Filarach Świata…Kto się skusi? Ze swojej strony powiem wam, że książka zapowiada się naprawdę dobrze. Wciągnęłam się już po kilkudziesięciu stronach i mam przeczucie, że niedługo ją skończę, bo dzieje się w niej naprawdę dużo. Wtedy powiem wam o niej znacznie więcej.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, może zachęci was całkiem długi fragment książki, który możecie pobrać o tutaj:Dajcie znać, czy czekacie na premierę i czy macie zamiar sięgnąć po tę książkę. A może ktoś poleci mi którąś z pozostałych książek tej autorki? Nie czytałam jeszcze żadnej z nich, ale coś czuję, że będę miała na to ochotę, gdy skończę już "Filary Świata" :)


P. 
 (very.little.book.nerd)10 komentarzy:

 1. Nie znam niestety ani autorki, ani książki :( Ale zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kojarzę tej autorki, więc trudno mi powiedzieć czy sięgnę po którąś z jej książek. Czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś bardzo chciałam przeczytać coś Bishop, ale ta chęć już zmalała. Moja przyjaciółka teraz ją czyta, możliwe, że kiedyś od niej pożyczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Bishop za jej serie INNI:) Filary są w moich planach, jak i seria Czarne kamienie

  OdpowiedzUsuń
 5. Anne Bishop biorę w ciemno 😁😂

  OdpowiedzUsuń
 6. Bishop mam w planach od dawna :) muszę w końcu sięgnąć po jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo słyszałam o Anne Bishop, ale jeszcze nie czytałam żadnej jej książki. Najwyższy czas to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz słyszę o tej autorce, a książka zapowiada się ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń