środa, 8 lipca 2020

"Zaginiona" - Piotr Kościelny | Zapowiedź |
Od pewnego czasu mam wielką ochotę na kryminały, thrillery i trzymające w napięciu książki. Długo brakowało mi dobrych pozycji z tego gatunku, więc gdy w końcu zaczęłam trafiać na takie, które naprawdę mnie zaciekawiły, znowu zaczęłam patrzeć na kryminały przychylniejszym okiem. Tym razem mój wzrok padł na świetnie zapowiadającą się nowość od wydawnictwa Initium.„Zaginiona” to dynamiczny, brutalny i trzymający w napięciu kryminał, pełen dramatycznych zwrotów akcji prowadzących do zaskakującego finału. Niepokój nie opuści cię do ostatniej strony…

„Wziął ze stolika strzykawkę i pociągnął tłok. Strzykawka wypełniła się powietrzem. Z uśmiechem wbił igłę w żyłę kobiety. Upajał się tą chwilą. Wiedział, że staruszka umrze w ciągu kilku minut. Trudniejsze zadanie czekało go z Antonim. To było kwadrans temu. Teraz siedział na krześle i obserwował wiszące ciało. Kusiło go, żeby je rozbujać.
– Pobujamy się, dziadziusiu? – spytał, naśladując dziecięcy głosik. Zaśmiał się, dumny ze swojego żartu.”


            Drobna sprzeczka narzeczonych zamienia się w burzliwą awanturę. Krzysztof wybiega z domu i… rano budzi się w swoim aucie w nieznanej okolicy. Nie pamięta wydarzeń poprzedniej nocy. Agnieszka natomiast, zdenerwowana reakcją swojego chłopaka, wychodzi o świcie na spacer po lesie. Nie ma pojęcia, że jest obserwowana przez psychopatę… Kiedy zaniepokojony Krzysztof zgłasza policji zaginięcie Agnieszki, niespodziewanie staje się podejrzanym o jej zamordowanie. Trafia do aresztu, gdzie współosadzeni urządzają mu istne piekło. Nikt nie wierzy w wyjaśnienia chłopaka, nikt nawet nie sprawdza innych tropów. Nikt poza zesłanym karnie na prowincjonalny posterunek komisarzem Tomaszem Świderskim. Sprawa zaginionej dziewczyny to dla niego szansa na rehabilitację i dźwignięcie się z dna, którego sięgnął kilka lat wcześniej. Rusza więc śladem psychopatycznego porywacza i okrutnego mordercy kobiet. Czy zdąży, zanim potwór znów postanowi zabić?


            Zaciekawieni? Mam  nadzieję! Zacytowany fragment mocno rozpalił moją ciekawość. Dawno nie czytałam książki z tak obrazowo opisanymi poczynaniami psychopaty, więc liczę na to, że się nie zawiodę! Opis również wskazuje na to, że to będzie ciekawa i pełna akcji książka.

            Jeśli chcecie sprawdzić, czy to książka dla was, zostawiam wam link do fragmentu „Zaginionej” – o TUTAJA jeśli już się przekonacie, że musicie poznać ciąg dalszy tej historii, TUTAJ znajdziecie link do przedsprzedaży. Premiera już 17 lipca!P.
(very.little.book.nerd)

8 komentarzy:

 1. Na pewno książka zyska swoich zwolenników. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością! Mam nadzieję, że ja również trafię do tego grona :)

   Usuń
 2. Nieźle się ta książka zapowiada. Jeszcze jest to mój ulubiony gatunek. Także czekam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, w takim razie mam nadzieję że niedługo ją przeczytasz i że będzie ci się podobała :)

   Usuń
 3. Rzeczywiście brzmi bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie przeraża sama okładka, chyba bym się nie odważyła przeczytać tej książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie liczę, że treść będzie równie mroczna jak ta okładka!

   Usuń