niedziela, 29 listopada 2020

"Nie krzycz" – Marcel Moss„Nie odpisuj” i „Nie patrz”, czyli dwa pierwsze tomy Trylogii Hejterskiej, stały na mojej półce od czerwca. To właśnie wtedy przeczytałam „Pokaż mi”. Była to pierwsza książka Marcela Mossa, po którą miałam okazję sięgnąć i zachwyciła mnie tak, że do tej pory przeczytałam już wszystkie, jakie wyszły spod pióra tego autora. Najnowsza to właśnie „Nie krzycz”.

 

O KSIĄŻCE

„Nie krzycz” – Marcel Moss
Trylogia Hejterska: tom 3
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 28.10.2020
Ilość stron: 368
Cena okładkowa: 39,90 zł  Pogrążona w długach Anita zarabia na życie jako anonimowa hejterka. Kobieta za pieniądze wypisuje obraźliwe komentarze pod adresem znanych osób. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie zhejtowania jednego z polityków. Krótko potem na jej prywatną skrzynkę zaczynają przychodzić agresywne maile. To jednak początek koszmaru. Kto i dlaczego się na nią uwziął? Tymczasem gnębiony przez żonę Michał zaczyna wierzyć, że już nigdy się od niej nie uwolni. Wkrótce mężczyzna otrzymuje nieoczekiwaną pomoc i staje przed szansą wyrównania rachunków z demoniczną Agatą. Nie wie jednak, że godząc się na walkę z żoną, staje się częścią perfidnej gry, która ostatecznie prowadzi do tragedii.

            Z czystym sumieniem mogę przyznać, że ta część spodobała mi się równie mocno jak dwie poprzednie. Nie wrzucałam ich recenzji na bloga, ale możecie przeczytać je na moim  instagramie (TUTAJ i TUTAJ). Nie wiem, czy muszę kolejny raz powtarzać, że Moss to jedno z moich największych odkryć tego roku, a jego książki polecam na prawo i lewo, bo to jedne z najlepszych thrillerów, jakie kiedykolwiek czytałam.

W tej części szczególnie zachwyciło mnie to, że autor potrafił po raz trzeci zawrzeć w książce wątek hejtu i przemocy domowej, a jednak za każdym razem zrobić to inaczej i nie powielać schematów. Ba, tutaj wątek hejterski został przedstawiony chyba najciekawiej - wyobrażacie sobie pracować na stanowisku hejtera? Brzmi zabawnie i aż chciałoby się spróbować, autor jednak pokazał, że wystarczy jeden mały błąd, sekunda nieuwagi i anonimowość w internecie staje się jedynie mitem. A to może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

A drugi główny wątek? Dotyczy on bohaterów, których znamy już z "Nie odpisuj". Strasznie spodobały mi się retrospekcje z dzieciństwa Agaty, które pokazały, dlaczego kobieta zachowuje się tak strasznie w stosunku do męża. Jeśli ciekawi was, czy Michał w końcu uwolni się od Agaty i jaką rolę odegra w tym Martyna, musicie koniecznie sięgnąć po tę pełną przemocy, złych emocji i anonimowego hejtu książkę. Mi się bardzo spodobała i mam nadzieję, że wy także ją polubicie.

 

MOJA OCENA

★★★★★★★★✩✩    8/10

P. 
 (very.little.book.nerd)

5 komentarzy:

 1. Czuję się... dobrze zachęcona! Chętnie odkryje, czy twórczość Mossa i mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja mam w domu tylko "Nie patrz". Mysłałam, że to jest jednotomówka, ale numer. Dostałam to na urodziny. No nic wychodzi na to, że mma drugi tom, wiec bede musiała się zaopatrzyć w pozotsałe tomy. Kurczę , no nic. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie ciągnie mnie do książek Mossa, słyszałam dobre opinie, ale póki co nie planuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej książki autora jeszcze nie znam, ale szczerze polecam "Utraconych". Niesamowicie wciągająca.

  OdpowiedzUsuń