środa, 6 lipca 2022

Alarm w muzeum - łamigłówka dla każdego!“Alarm w muzeum” to gra-łamigłówka, w której znajdują się 64 zadania. Na każdej karcie z zadaniem umieszczone są eksponaty, które należy zabezpieczyć. Jest też pięć przezroczystych kart z padającymi w różnych kierunkach wiązkami laserów. Zadaniem gracza jest tak ułożyć przezroczyste karty na karcie z zadaniem, by lasery przykryły wszystkie eksponaty, ale by nie trafiły patrolujących okolicę strażników!

O GRZE

Alarm w muzeum
Autor: Michał Gołębiowski
Wydawnictwo Rebel
Liczba graczy: 1 i więcej
Czas gry: około 10 minut
Wiek: od 6 lat


Niedługo otwarcie nowego muzeum pełnego wspaniałych i drogocennych eksponatów. Twoim zadaniem jest zaprojektowanie systemu alarmowego tak, aby zabezpieczyć laserami wszystkie cenne obiekty, zostawiając miejsce na patrole strażników. Każdą kolejną salę trudniej zabezpieczyć - czy podołasz zadaniu?

Alarm w muzeum to łamigłówka logiczna wykorzystująca przezroczyste karty, które będziemy na siebie nakładać, tworząc wzory zabezpieczeń. W pudełku znajdziesz 64 zadania o rosnącym poziomie trudności, które będą nie lada wyzwaniem dla małych i dużych umysłów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Łamigłówki zmuszają do myślenia i są naprawdę ciekawe - szczególnie te, przy których nie wiadomo dokładnie, których laserów użyć. Nie są aż tak wymagające, by frustrować gracza, ale na tyle, by zapewnić mu przyjemny wysiłek i satysfakcję z rozwiązania zadania.


Jedynym zbędnym elementem gry jest moim zdaniem ramka. Owszem, wygląda ładnie, ale wystarczy drobny ruch, by się rozczepiła. W dodatku uniemożliwia granie "na kolanie", a przyznam szczerze, że właśnie tak najczęściej grałam w tę grę - siedząc na fotelu i machając laserami i kartami w dłoniach :D


Gra jest naprawdę przyjemna, doceniam nie tylko pomysł, ale też wykonanie. No, poza tą nieszczęsną ramką. Ale fanką przezroczystych kart byłam i będę! Gra spodoba się nie tylko dorosłym, ale też dzieciakom. Jeśli lubicie łamigłówki, "Alarm w muzeum" to pozycja obowiązkowa!
Moja ocena:

★★★★★★★★  8/10

Post we współpracy z wydawnictwem Rebel1 komentarz: